Life-coaching
Tudatos életvezetés
Légy a legjobb önmagad!
A life coaching mindenkinek kell(ene)
Ki ne örülne annak, ha lenne valaki, aki mindig, minden helyzetben rávezetne a legjobb megoldásra? Mind a magánéletben, mind a munkahelyen eredményesebbek lehetünk, ha nem vagyunk restek olyan módszereket felhasználni, amelyekkel tudatosabban alakíthatjuk életünket. Erre fejlesztették ki a life coachingot.
Life coaching, a lendkerék
A jelen helyzet az orvosi ló esete, az élet szinte minden területén problémák sorakoznak. Most hamar megmutatkozik, milyen jól tud boldogulni valaki a magánéletében, vagy elég felkészült-e a szakmájában. Ilyenkor sokan sikertelennek érzik magukat, pedig csak nincs mellettünk megfelelő támasz. Ahhoz ugyanis, hogy kihozzuk magunkból a legjobbat és elégedettek lehessünk önmagunkkal, egy külső segítség könnyen lendíthet a teljesítményünkön.
Lehet profin szervezett magánélet?
Miért ne használhatnánk fel az üzleti életben már bevált gyakorlatokat a magánéletünk rendben tartására? Tapasztalatom szerint a business-coaching és a life-coaching során alkalmazott módszerek nem sokban különböznek, csak a megoldandó helyzetek mások – az egyik a munkában, a másik a magánélet vezetésében ad támpontokat.
Apró bosszúságok kiirtása
Gyakran kis horderejű ügyeinkben sem tudjuk a kézenfekvő megoldást, ezért legtöbbször a szőnyeg alá söpörjük a problémákat. Ez vezethet oda, hogy a sokszor elkéső családtag egyszer csak kirúgva találja magát a munkahelyén, vagy az egyébként szeretnivaló, de folyton morgó férjet már a felesége is kerüli. Pedig mindezekre megvannak a már jól kidolgozott módszerek, amelyekkel mindenki megtalálhatja a legjobb gyógyírt – az elkésőt könnyedén rávehetjük, hogy az első legyen, aki beér; a morgó férj felesége pedig a környezetére odafigyelő, kedves személlyé varázsolhatja élete párját.
Miért kell nekem coach?
A magabiztos, céltudatos emberek nemcsak azért alkalmaznak coachingot, mert megtehetik, hiszen nem drága, hanem mert belátják, eredményesebb a megfelelő támasz megtalálásához egy jó szakembert találni. Az ember ugyanis társas lény, ami azt is jelenti, hogy nem vagyunk képesek önmagunkat hatékonyan menedzselni, szükségünk van a környezetünktől a megfelelő impulzusokra is a sikerhez. Az élet dolgaiban asszociációs gyakorlatokkal, a fontos dolgok rangsorba állításával lehet rendet vágni, a legfontosabb célokhoz vezető legjobb út a coach technikák segítségével gyorsan és eredményesen megtalálható.
A hagyományos emberi kvalitások, mint az ápolt külső, jó kommunikáció mellett ma már meghatározó az is, mennyire vagyunk nyitott gondolkodásúak, azaz hajlandóak vagyunk-e felhasználni a rendelkezésére álló új lehetőségeket, mint például a coachingot.
Hogyan kezdjem el a coachingot?
Először mindenki fél az újtól, nem szívesen beszélünk a problémáinkról, saját gyengeségünknek tekintjük a gondjaink feltornyosulását. Az első beszélgetés tehát a bizalmi légkör és az azt garantáló kapcsolat kialakításáról szól.